GEDULO IR VILTIES DIENA

BIRŽELIO 14 – GEDULO IR VILTIES DIENA.ŠIEMET MINIME 80 METŲ NUO PIRMŲJŲ TRĖMIMŲ 1941 METAIS, KAI PER VIENĄ SAVAITĘ IŠ LIETUVOS BUVO IŠTREMTA APIE 17 500 ŽMONIŲ. Iš Jankų valsčiaus ištremta apie 60 šeimų – daugiau nei 250 gyventojų…

ŠIAIS METAIS GEDULO IR VILTIES DIENOS MINĖJIMO SIMBOLIS – „GYVYBĖS MEDIS“. Mokyklos mokiniai piešė, spalvino, karpė ir klijavo „Gyvybės medžius“ – istorijos atminties simbolius. Piešinių paroda iškabinta Jankų miške, prie partizanų kapų. Daugelio partizanų artimieji buvo išvežti į Sibirą.

„Gyvybės medžio“ darbelių grožiu ir gausa nustebino ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikučiai ir jų mokytoja Edita. Šaunuoliai mažieji!

Visą šūsnį spalvinių parodai pateikė pirmokai! Ačiū mokytojai Rūtai už aktyvumą! 5 – 10 kl. mokiniai etikos ir istorijos pamokų metu ne tik prisiminė skaudžią tremties istoriją, bet ir paskatinti mokytojos Eglės, karpė karpinius ir piešė Gedulo ir Vilties dienos simbolį.

Džiugu, kad aktyviai prie šios „Gyvybės medžio“ piešimo akcijos prisijungė Jankų Vaikų dienos centro lankytojai. Dėkojame centro vadovėms Rūtai ir Vidutei už bendradarbiavimą ir už skatinimą vaikus domėtis tautos istorija.

Ačiū Jankų kultūrinių renginių organizatorei Rimutei už pagalbą ruošiant parodėlę miške.